5 טיפים יעילים להצלחה כעצמאי

5 טיפים יעילים להצלחה כעצמאי

המדריך שיעזור לך להתמודד עם כמה מהמשימות המורכבות יותר כפרילנסר שמתחיל את דרכו בעבודה מהבית

תחילת הקריירה שלך כעצמאי יכולה להיות מאוד מרגשת. החופש, יכולת הבחירה, ימי עבודה ללא מנהלים שמציקים! אבל זה לא סוד שהמעבר לקריירה עצמאית יכול להיות סוג של שוק ולעתים גם מבלבל. איך לטפל בלקוחות פוטנציאליים? איך לנהל את הזמן שלך? כיצד להסתדר עם רשויות המס? איך לבצע חיפוש עבודה? כעצמאי, יהיה עליך למלא מספר תפקידים ולקחת על עצמך לא מעט מחויבויות בעת ובעונה אחת. הנה מדריך שיעזור לך להתמודד עם כמה מהמשימות המורכבות יותר.

עבודה מהבית – המדריך הקצר לעצמאי –  טיפים יעילים ששווה לזכור וליישם

1. יצירת תוכנית עסקית. לכל ארגון מצליח שתוכל לחשוב עליו, יש חזון עסקי ותוכנית עסקית. מחקר שנערך בשנת 2012 העלה כי ל- 67% מהעסקים החדשים שנכשלו, לא יצרו תוכנית עסקית. צירוף מקרים? קשה להאמין. תוכנית עסקית היא חשובה בגלל שהיא מאפשרת לך להגדיר את המטרות ואת היעדים שלך. אתה לא חייב לכתוב תוכנית עסקית מסורתית, אם אתה לא רוצה בכך. התוכנית העסקית שלך יכולה להיות שורה של פתקיות המודבקות לאורך הקיר, טבלה או מפה צבעונית. הדבר החשוב הוא שהתוכנית שלך תכלול יעדים ברורים ומדידים. חשוב עליה כעל מסמך שמתפתח באופן שוטף ועדכן אותה בתדירות גבוהה.

2. הגדרת ההצלחה שלך. מה המשמעות של הצלחה עסקית עבורך ואיך שתדע שהשגת אותה? תהיה מפורט ככל האפשר. אם אחד היעדים שלך הוא להתחיל לקבל הזמנות להרצות, באילו מקומות אתה היית רוצה להרצות? מי קהל היעד שלך? כמה רחוק אתה מוכן לנסוע בשביל להרצות? אתה יכול למדוד את ההצלחה שלך על פי מספר הלקוחות שיש לך. אבל, האם הם לקוחות אידאליים? האם הם ממליצים עלייך ללקוחות נוספים? מסייעים לך במהלך חיפוש עבודה ועוזרים לך להמשיך ולצמוח מבחינה עסקית? האם הם מבינים את הערך של העסק שלך – לא רק את הערך הכלכלי, אלא את הערך האמיתי שאתה מספק להם? האם אתה מספק להם שקט נפשי? תחושת ביטחון? צמיחה אישית? יציבות כלכלית?

3. הפרדה בין העבודה לחיים הפרטיים. אתה צריך ליצור הפרדה בין העבודה שלך לחיים הפרטיים שלך מכל הבחינות: פיזית, רגשית, מחשבתית, וכלכלית. אם אתה עובד מהבית, עשה זאת בחלל שאתה ייעדת במיוחד לעבודה. בזמן חיפוש עבודה, אם לקוח פוטנציאלי לא עונה למייל ממך, אל תיקח את זה באופן אישי ותזכיר לעצמך שיש עוד מיליונים של אנשים שיכולים להנות מהשירות שאתה מספק. אם אתה שומר על כל הכסף בחשבון האישי שלך, הגיע הזמן שתפתח חשבון עסקי ותפריד בין כסף אישי לעסקי. שלם לעצמך משכורות. זה יועיל גם למצב הכלכלי וגם למצב הנפשי שלך.

4. מעקב אחר ימי החופש וימי המחלה שלך. ישנם פרילנסרים שמנצלים את החופש שלהם כדי לישון. אולם ברוב המקרים עצמאים לא קובעים מראש את ימי החופש שלהם ולא לוקחים ימי מחלה. קל מאוד ליפול למלכודת הזו, כי עצמאי תמיד יוכל למצוא כמה משימות הקשורות לעבודה שנוא צריך לבצע. לכן, אל תשכח 'לקחת' לחופש, כמו שהיית עושה כשכיר. האיזון בין החיים הפרטיים לעבודה הוא המפתח להצלחה שלך.

5. ניהול הספרים במקצועיות. האם אתה צריך לשלם מקדמות מס? איך אתה מתכוון לנהל את ההוצאות העסקיות שלך? לאילו החזרים אתה זכאי? אלה רק חלק מהשאלות שתצטרך לקחת בחשבון בנוגע לתשלום המסים שלך. אולי תרצה להעסיק רואה חשבון, ייתכן שתרצה ללמוד כיצד לעשות זאת לבד. הכי חשוב שלא תנהל את הספרים ברשלנות. רואה חשבון טוב אולי יעלה לך כסף, אבל הוא יחסוך לך הרבה מאוד הוצאות בעתיד.

 

One thought on “5 טיפים יעילים להצלחה כעצמאי”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *