11 טיפים להצלחה בנדלן מסחרי

 

11 טיפים להצלחה בנדלן מסחרי

האם אתה מעוניין להיכנס לעולם הנדל"ן המסחרי? בעזרת מאמר זה תקבל טיפים לעסקאות מוצלחות, מאמר זה מפרט את המידע שצריך כדי להתחיל לחפש ולמצוא מיזמי נדל"ן מסחריים.

טיפ 1–  נתונים ראשוניים–  לפני ביצוע השקעה בנכס, בדוק נתונים סטטיסטים שונים כגון ממוצע שכר באזור, ממוצע שכירות באזור, שיעורי אבטלה, הצלחה / אי הצלחה של עסקים בקרבת מקום וגם עלויות עובדים. נתונים אלה חשובים לשיקולים שלך. הבא מומחים שייבדקו את הנכס וייתנו חוות דעת מקצועית (אנשי בניין, אינסטלציה, תחבורה ועוד)

טיפ 2–  החיפזון מהשטן–  אל תמהר להיכנס להשקעות חדשות מהר, ייתכן שתגלה בהמשך שהנכס אינו עונה לדרישותייך ואינו משרת את מטרותייך. שים לב, לעתים לוקח יותר משנה עד לפני שמתחילים לראות רווחים מההשקעה.

טיפ 3–  מיקום– מיקום הנו החלק החשוב ביותר בעת חיפוש נכס מסחרי לקניה או השכרה,  כדאי לך לנסות לחשב את ציפיות הצמיחה של הנכס שלך והאזור שבו הוא נמצא על ידי השוואת נכסים או אזורים דומים לשלך ובקרבה אלייך. במכלול השיקולים כדאי להיות בטוח שהאזור עדיין יהיה אטרקטיבי בעוד מספר שנים מעכשיו.

טיפ 4–  סבלנות לא קונים בשום חנות– עלייך להבין שעסקות בעולם הנדל"ן המסחרי מורכבות יותר וארוכות יותר מאשר רכישת דירה. מצד שני עסקה מוצלחת מביאה עמה תמורה גדולה מאד לעומת עסקה בנדלן פרטי. תחילה כנראה תשקיע מאמץ רב בהשקעה שלך. אמנם זה ייקח זמן רב למצוא הזדמנות רווחית, וייתכנו תיקונים או שיפוצים. אל תתייאש, התגמול בהמשך ​​יהיה רב מאד.

טיפ 5–  מתווכים– בעת עבודה עם מתווכים, אל תתבייש לשאול לגביי הניסיון שלהם בשוק הנדל"ן המסחרי. ודא כי המיקוד העסקי שלהם כולל את מה שאתה מחפש בהשקעה שלך.

טיפ 6–  רווחים– נסה לחשב את ההכנסה נטו של הנכס המסחרי שלך. ההכנסה נטו הנה ההכנסות פחות ההוצאות ולכן עלייך להבין את ההוצאות האפשרויות מהנכס (רכישה / השכרה, תחזוקת המבנה,  שכר לעובדים,  הוצאות חשמל, ארנונה ומים) ומכאן לגזור את המחיר הרצוי להשכיר את הנכס ולבסוף לשאול את עצמך האם תצליח למצוא שוכרים במחיר המבוקש או בקרבתו, האם בעתיד המחירים אמורים לעלות או לרדת.

טיפ 7–  מוניטין– במידה ואתה מעוניין להשכיר את הנכס לתקופה ארוכה, חשוב להכיר את המוניטין של הנכס ואיכות הבניין שלו. בניינים אשר מתוחזקים ברמה גבוהה יותר פופולריים בקרב שוכרים ועליהם ניתן לדרוש סכומים גבוהים יותר. וודא את המוניטין של הנכס ובדוק את איכות הבנייה והתחזוקה שלו.

טיפ 8–  גורמים סביבתיים– וודא שהנכס שלך משרת את מטרותיו ואת מטרות הסביבה שלו או לחלופין לא עלול לקומם את השכנים בסביבה, למשל במידה ואתה מעוניין להקים קניון בתוך שכונה שקטה ושמרנית אתה עלול להיתקל בהתנגדויות שעלולות להימשך שנים ובסופם תפסיד. בנוסף וודא שהנכס שלך לא עלול לגרום לנזק סביבתי אשר יגרור תביעות מטעם ארגוני טבע שונים, למשל מפעל מזהם בתוך שמורה.

טיפ 9–  מימון– וודא שיש ביכולתך לקחת מימון לעסקאות, הערך את הזמן שיידרש לך לקבלת המימון, הזמן יידרש לביצוע הרכישה / השכרה, ההשקעה הראשונית, הזמן שייקח לראות רווחים.

טיפ 10צעד אחר צעד–  במידה והנך טרי בעולם ההשקעות בנדלן מסחרי, התמקד תחילה רק בסגמנט מסוים מעולם זה,  למד את הסגמנט הזה, הכר אותו על בוריו, תכנן אסטרטגיות שונות, הכר את כל ההגבלים והתקנות הרלוונטיות עד שתשלוט בו לפני שתעבור להשקעה בסגמנט אחר.

טיפ 11–  מחיר– אחריי שאספת את כל הנתונים והנך מעוניין לרכוש את הנכס, גש למו"מ רגוע ועם מחיר מטרה שאליו אתה שואף להגיע. במידה ומעולם לא ניהלת מו"מ רלוונטי, הבא עמך מומחה בעל ניסיון או מתווך שיעזור לך בעצות והחלטות נכונות. הבן שבשונה ממו"מ על נדלן פרטי, נדלן מסחרי מורכב יותר ועלול לקחת זמן רב יותר, חובה עלייך להיות רגוע ומפוקס. אל תהסס להשתמש בעורך דין מתחום הנדל"ן המסחרי בעל ניסיון בסגירת עסקאות בתחום.

אני מקווה שבעזרת מידע זה הנך מוכן להשקעה הבאה שלך. טיפים אלה אמורים לתת לך בסיס מוצק שממנו תגדל ותצמח לקריירה בעולם הנדל"ן המסחרי.

האתר קומה 3, הנו אתר המתמחה בלוח מודעות לעולם הנדל"ן המסחרי. הנך מוזמן לפרסם ולחפש נכסים מסחריים להשקעה.

לפרטים נוספים-  info@koma3.co.il

3 תגובות בנושא “11 טיפים להצלחה בנדלן מסחרי”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *