עיצוב עסקים בשילוב של בחירת ריהוט למשרד

מאת 

אחד האלמנטים בהם נעשה שימוש רב ביותר ביומיום המשרדי הוא הריהוט. ריהוט משפיע הן על הקונספט העיצובי-וויזואלי של בית העסק והן על רמת הפונקציונאליות שלו כמו גם על תפוקת העובדים ומן שירות ללקוחות. מסיבות אלו חשוב לבחור נכון ריהוט משרדי כאשר עושים עיצוב פנים לבית העסק.

מה חשוב לקחת בחשבון בעת בחירת ריהוט משרדי?

כחלק מתהליך עיצוב משרדים, אנו נדרשים לבחור את הריהוט שיכלל במשרד. טרם רכישת ריהוט עלינו לתכנן היטב את חלוקת הריהוט בתוך החלל כל שיהי נוח הן לעובדים והן למבקרים במקום. לאחר תכנון החלל יש לבחון את הצרכים של עובדי המשרד, הן האינדיבידואלים והן המשותפים. עבור משרדים שבהם העובדים נדרשים לגשת אל מדפסות, סורקים או כלי עבודה אחרים חשוב לרכוש ריהוט שיאפשר גישה נוחה. עבור משרדים בהם העובדים יושבים רוב שעות היום חשוב לרכוש כסאות מתאימים וכדומה.

ריהוט משרדי כחלק מעיצוב המשרד

הריהוט בו משתמשים במשרד חייב להתאים אל עיצוב פנים המשרד והקונספט העסקי כמו גם אופי המשרד. חשוב להתאים רהיטים בהתאם לרושם שאנו מבקשים ליצור במשרד, הן עבור העובדים והן עבור אורחים ומבקרים. עיצוב משרדים נכון יתאים למשל ריהוט עץ כבד למשרד רואי חשבון וריהוט מתכת מודרני לחברת סטארט-אפ צעירה. ריהוט קש מתאים למכוני ספא בעוד שבחברת הנדסה למשל הוא עשוי ליצור רושם של דלות וחוסר מקצועיות.

האם כדאי להשקיע בריהוט משרדי יקר כחלק מתהליך של עיצוב עסקים?

ריהוט משרדי כיום מגיע בשלל מחירים ואיכותו משתנה מאוד ממוצג למותג. כחלק מתהליך של עיצוב עסקים משרדיים עלינו לתכנן תקציב גם לריהוט. חשוב להבין כי השקעה בריהוט משרדי איכותי בשלב של עיצוב פנים היא השקעה לטווח ארוך. מכיוון שישנו אלמנט של בלאי, רצוי במידת האפשר להשקיע בריהוט עמיד , בנוי היטב ומיצרן מוכר בתוספת אחריות. עיצוב עסקים ארגונומי הופך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות וריהוט ארגונומי ניתן למצוא במשרדים רבים. הריהוט הארגונומי אמנם יקר יותר אך הוא נוח יותר לשימוש ומעלה באופן משמעותי את תפוקת העובדים.

בכל אופן, חשוב מאוד לדעת לבחור את בעל המקצוע, אם מדובר במעצב פנים או אדריכל, מנוסה ומקצועי שידע להתאים את הפרוקיט עבור הצורך הייחודי של הלקוח. להתאים עבורו את העיצוב שהוא אוהב, עד הפרטים הקטנים ביותר, את הרהיטים לדעת לבחור בקפידה, וכמובן, בהתאם לצורך של הלקוח, ואם קיבלתם על בעל המקצוע המלצות, זאת דרך מצוינת לבחירת המעצב, גם על פי המלצות מאתר האינטרנט של בעל המקצוע, זאת דרך מצוינת. בהצלחה!

יוסי כהן

Articles.co.il/יוסי כהן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *