דברים שיש להימנע מהם כאשר מחפשים נדל"ן מסחרי להשקעה

ברכישת נכס מסחרי טמון רווח רב יותר מאשר רכישת נכס למגורים. דבר זה מקשה על מציאת הזדמנויות  טובות. הנה מגוון טיפים שיעזרו לך בקבלת החלטות מושכלות יותר בנוגע למיזם נדל"ן מסחרי.

לפני רכישת כל נכס, על הקונה לבחון את רמת ההכנסה של המקומיים ורמות ההכנסה של העסקים המקומיים. אם אתה מסתכל על נכסים שקרובים למקומות ציבוריים כמו אוניברסיטה, בתי חולים, או חברות גדולות אחרות, ייתכן שתוכל בעתיד למכור את הנכס מהר יותר ובסכומים גבוהים יותר.

למעשה כמות הידע שתוכל לצבור היא אינסופית כך שחובה עלייך ללמוד את נושאי הנדל"ן באופן קבוע.

עסקות הנדל"ן מסחריים הן באופן אקספוננציאלי עסקאות מורכבות יותר וארוכות יותר מרכישת בית מגורים. אתה המשקיע צריך להבין שלמרות שמדובר בהתחייבות עצומה, במידה ותהיה חרוץ הרווח העתידי רב ביותר.

כשהנך מתלבט בין נכסים מסחריים, שניים או יותר, עדיף להסתכל על דברים בקנה מידה גדול יותר. באופן כללי, זה למעשה מצב דומה כאשר אתה קונה דבר כלשהו בכמויות גדולה בחישוב של כל יחידה ויחידה.

אתה צריך לנסות להבין את ההכנסה הנקייה של נכס המסחרי שלך (NOIׂ).

כאשר אתה מחפש לרכוש מגרש להשקעה, ישנם הרבה דברים שקובעים את הערך של המגרש. עלייך להבין את כל המשתנים בקביעת ערך מגרש על מנת  למנוע בעיות גדולות יותר שעלולות להתרחש לאחר המכירה.

בעת חיפוש אחר נכס עלייך להתייצב פיזית באזור ולהתהלך בשכונה ומסביב לה לפני שאתה מחליט על רכישת נכס. יחד עם זאת, אם המוצרים או השירותים שלך נועדו לשרת את אלה שהם מעוטי הכנסה כמובן שעלייך לוודא שהכנס יהיה בקרבת קהל היעד שלך.

השתמש באמצעי פרסום השונים על מנת לחפש (או למצוא) מודעות בנדל"ן מסחרי. אנשים נוטים בטעות לחשוב שנדל"ן מסחרי מחפשים רק אלה שנמצאים בקרבת מקום למרות שהדבר אינו כך כלל וכלל. ישנן משקיעים פרטיים רבים המעוניינים בנכסים בזול או במחיר סביר מחוץ לשטח המידי והקרוב שלהם במידה והמחיר הוא נכון.

צא לסיורים בכל נכס שאתה שוקל. השתמש באנשים מקצועיים כמתווכים בזמן שאתה בודק מאפיינים שונים. ברגע שבידך כל הפרטים הרלוונטיים הגש את ההצעה שלך והתחל במשא ומתן. לעתים המשא ומתן מתארך ולכן חובה עלייך להעריך את הנכס שוב למקרה שהתנאים הסביבתיים השתנו.

הכן רשימה מדויקת וברורה של המטרות שחשובות לך בחיפוש נכסי נדל"ן מסחריים. רשום את הדברים שאתה אוהב וחשובים לך כגון האם קירבה לתחבורה ציבורית חשובה לעובדים שלך, כמה מטרים רבועים מינימלי ומקסימלי אתה מעוניין בנכס, האם למספר החדרים יש חשיבות, האם יש חשיבות לכמות חדרי הישיבות, חדרי מנוחה, מספר מקומות החנייה לעובדים וללקוחות,

הכנסות והוצאות

לברר האם יש הטבות מס כלשהן בזכות ההשקעה בנדל"ן המסחרי (ישובים באזורים מסוימים, העסקת אוכלוסיות מסוימות). ישנם משקיעים אשר יקבלו ניכויי ריבית, בנוסף להטבות פחת.

להיות מודע לעובדה שיש תוחלת חיים קשורות לכל נכס. הבניין עשוי להזדקק לשיפורים משמעותיים כמו גג או חיווט מחדש כולל. כל הבניינים צריכים בסופו של דבר תחזוקה, אהיה מוכן להתמודד עם בעיות אלה לטווח ארוך.

נסה למקד את תשומת הלב שלך על סוג השקעה אחד בכל פעם. בין אם זה בניין משרדים, השכרת דירות או סוג אחר של השקעה מסחרית.  כל אחד מההשקעות אלה יצטרך את מלוא תשומת הלב שלך ותוכל לתפקד טוב יותר עם אחד בלבד מאשר רבים אחרים.

ודא שאתה מבין את ההשלכות של הנושאים הסביבתיים. קיים חשש גדול שכאשר אתה משמש כבעלים של נכס עם בעיות של פסולת מסוכן אתה עלול להיות אחראי אישית לבעיות. כבעלים של הנכס, האחריות היא שלך להתמודד עם בעיות אלה, ללא קשר לשאלה אם אתה היה אחראי באופן ישיר להם.

אתה יכול לערוך או להוביל עלון בנוגע לנכסים מסחריים, או באופן קבוע לפרסם תוכן חדש באתר רשת חברתי כלשהי.

כאשר אתה חושב על רכישת נדלן מסחרי הכלל אצבע הוא גדול יותר, טוב יותר. למשל רכישת בניין עם 5 יחידות לא קל בניהול לעומת 50 יחידות מחמישה. בניין קטן דורש את אותה ניירת ומימון כבניין גדול יותר, אבל לטובת בניין גדול קיימת האפשרות לשנות מחירים לטובת משכירים אלו או אחרים שקיימת במידה קטנה מאד בבניין קטן בנוסף פגיעה בהכנסה ביחידה אחת בבניין קטן פוגעת משמעותית בהכנסה שלך כמשקיע מהנכס.

תמיד להיות על המשמר עבור מוכרים שיש להם מוטיבציה למכור ואחת המשימות שלך הן למצוא אותם, במיוחד אלה שנאלצים מסיבותיהם שלהם למכור את הנכס מתחת לשווי השוק.

עם זאת, כל מקרה ומקרה יש לו בעיות שונות, ולקבוע מה היא ההשקעה הטובה ביותר עבורך.

התייעץ עם שותפים לעסקים או חברים וכדאי לבוא עם רשימה של מלווים פוטנציאליים. התייעץ עם גורמים אשר מלווים לך את הכסף וברר תוך כמה זמן הם מעריכים ייקח התהליך כולל ארגון הניירת שלך כדי לסייע להבטיח שאתה מקבל את ההלוואה המתאימה ובעיתוי המתאים לרכישת נכס מסחרי להשקעה.

לסיכום

יסודות הנדל"ן המסחריים האלה אמורים לעזור לך לבצע השקעות חכמות. תתרגל אותם על מנת ליצור ניסיון, גמישות וחשיבה מהירה בזמן שאתה בודק את השוק, תוכל להתמקצע בחיפוש אחר עסקאות שאחרים עשויים לפספס ואשר תוכל לייצר לך הכנסות גבוהות לאורך זמן.

האתר קומה 3, הנו אתר המתמחה בלוח מודעות לעולם הנדל"ן המסחרי. הנך מוזמן לפרסם ולחפש נכסים מסחריים להשקעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *