בתי תוכנה בתל אביב יזכו להנחה בארנונה

בתי תוכנה בתל אביב יזכו להנחה בארנונה

מאת 

בתי תוכנה בתל אביב אשר לא יסווגו כמשרדים יזכו להנחה בארנונה בגובה 66%, כך עולה מהחלטה של ועדת הערר לענייני ארנונה של העירייה. הוועדה קיבלה את הערר שהגיש בית התוכנה "הליוס סופטוור דבלופמנט", באמצעות עו"ד אורי דניאל, אשר סווג בטעות כבית משרדים ותזכה אותו  בהנחה רטרואקטיבית. בעקבו זאת פנו הארגונים העסקיים ליועץ המשפטי לממשלה לאור גביית היתר החריגה מבתי תוכנה בת"א.

 עו"ד אורי דניאל אשר ייצג את "הליוס" מסביר: היזמים בחרו להקים את העסק שלהם בתל אביב, בשל העובדה כי העירייה מעניקה הנחה משמעותית בארנונה לבתי תוכנה המוקמים בשטחה המוניציפאלי. כעבור זמן מה התברר לבעלים כי הם מחויבים בתשלום מלא בדומה לבית עסק רגיל. בכתב הערר טענו הבעלים כי החברה מוגדרת במסמכי ההתאגדות ובחוזה השכירות "כבית תוכנה", אך משום מה העירייה סיווגה את הארנונה תחת "משרדים".

 בעקבות כתב הערר, הסכימה עיריית תל אביב להסב את הגדרת בית התוכנה ולהחזיר רטרואקטיבית את חיוב הארנונה לסכום הנמוך ב- 66% מהסכום בו חויב בית התוכנה מלכתחילה.

עיריית תל אביב לא ביצעה כל בדיקה עניינית באשר לאופי החברה", אומר עו"ד אורי דניאל.

"להערכתי ישנם בתי תוכנה רבים אותם סיווגה עיריית תל אביב כמשרדים, אשר לא קיבלו את ההנחה המגיעה להם. להערכתי בעקבות ההצלחה שלנו צפוי גל תביעות כנגד העירייה".

בתוך כך, מחריף מאבק הארגונים העסקיים נגד עירית תל אביב. בית המשפט המחוזי בתל אביב,

בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, קבע כי העירייה גבתה מבעלי העסקים בתל אביב סכומי ארנונה גבוהים מהמותר, אשר עומדים בסתירה למדיניות "ההקפאה" הממשלתית על פי חוק ההסדרים משנת 2001. בפנייתם ליועמ"ש ציינו הארגונים העסקיים כי העירייה מתעלמת מפסק הדין ומפניות בעלי העסקים בעיר, והוציאה חשבונות ארנונה מהם עולה כי לא ביצעה את ההפחתה המתבקשת בסך 10%.

משרד עורכי הדין אורי דניאל ושות' נוסד בשנת 1995 על ידי עו"ד אורי דניאל והוא העומד בראש המשרד המאוגד כחברה. המשרד מונה שמונה עורכי דין קבועים וממשיך לקלוט עורכי דין נוספים. אל שמונת חברי הצוות הקבועים מתווספים צוות מתמחים, צוות מנהלי ויועץ כלכלי- פיננסי. המשרד ממוקם במגדלי אביב ברמת גן בקומה ה-44 ומתפרס על פני שטח של כ- 300 מטרים רבועים.   תחומי העיסוק העיקריים של המשרד הם: ליטיגציה וייצוג בבתי המשפט, אכיפה וגבייה של חובות, משפט אזרחי-מסחרי כללי, דיני תאגידים, פירוק והבראת חברות, נדל"ן ומיסוי מקרקעין, דיני עבודה.   המשרד רואה לו כמטרה ראשונה מתן שירות אישי ומעולה על ידי צוות של עורכי דין מבריקים, מסורים ומנוסים בתחומם. דגש רב מושם על איכות השירות הבלתי אמצעי הניתן ללקוחות בד בבד עם ביצוע עבודה משפטית קפדנית.

Articles.co.il/עו"ד אורי דניאל אורי דניאל

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *