אדריכלות פנים – מתכננים לעצב את המשרד? קבלו 5 טיפים

מאת 

המשרד שבו אתם יושבים הוא כרטיס הביקור החיצוני שלכם ואחד החשובים שבהם. ברגע שאתם קובעים פגישה עם לקוח חדש, הרושם הראשוני עליכם (במיוחד אם אתם גם בעלי המשרד) יבוסס על מראהו החיצוני של החלל בו שוכנת חברתכם. מיותר לציין כי קשה עד בלתי אפשרי לשנות רושם ראשוני ועל כן יש לייחס חשיבות גדולה לאופן בו מעוצב משרדכם – על אחת כמה וכמה באם מדובר במשרד הייטק המארח מספר רב של לקוחות בכירים פוטנציאליים. במאמר שלפניכם נציג חמישה טיפים שימושיים שיסייעו לכם להפוך את המשרד שלכם לפנינה של ממש.

בחרו בצבע המשקף את מהות המשרד

    – באם מדובר בחברת הייטק רצינית וסולידית שכבר ביססה את שמה בשוק, רצוי כי הצבעים השולטים במשרד יהיו חום ושחור המשדרים התנהלות רצינית וסולידית. מנגד, באם מדובר בחברה צעירה ותוססת המורכבת מאנשים שגילם לא עולה על 40 מומלץ לגוון ולבחור בצבעים ססגוניים יותר. כך או כך, הקפידו לא להשאיר קירות לבנים.

שימו לב לרצפה

    – את הרצפה מומלץ לכסות בשטיחים או להפכה מלכתחילה לרצפת פרקט. בחירה בפרקט תיאלץ את בעלי המשרד לפנותו לחלוטין לתקופה לא קצרה ועל כן רצוי להחליט על כך ברגע הראשון – עוד לפני שהמשרד יפתח את שעריו לעובדים וללקוחות.

  חדר ישיבות מרווח

     – כל משרד של חברת הייטק באשר היא חייב להתפאר בחדר ישיבות מרווח שבו ניתן לקיים פגישות עבודה שוטפות עם לקוחות חיצוניים. מומלץ כי חדר הישיבות ימוקם בחלל שבו ישנם לפחות שני חלונות גדולים המשקיפים על נוף נאה – במידה וישנו. זהו לב ליבו של המשרד ועל כן יש לייחס לו חשיבות יתרה

   חדר אוכל משותף – 

     אחד מהיסודות החשובים ביותר בכל חברת הייטק, על אחת כמה וכמה, בצעירות שבהן, הוא שיתוף הפעולה בין העובדים. אשר על כן, רצוי לעצב את חדר האוכל כך שיהפוך למקום בו כל העובדים או חלקם הגדול יוכלו לשתף האחד את השני בחוויות היום – במהלכה של ארוחת הצהריים. במילים אחרות, חדר האוכל חייב להפוך לחלל שיתרום לגיבוש הפנימי של עובדי החברה. חשוב לזכור כי ברגע שחדר האוכל יעוצב בצורה כזו – הסיכוי שהעובדים יבלו את הזמן המוקדש לארוחת הצהריים – מחוץ למשרד – תפחת. צעד שיש לו משמעות רבה בכל הנוגע לתפוקה המקצועית של החברה.

    מרחב עבודה

      – לבסוף, ישנה חשיבות קרדינלית לאופן בו יעוצבו מרחבי העבודה של העובדים. גם במקרה הזה, חשוב מאוד להתאים את העיצוב לאופי החברה. כך למשל, באם מדובר בחברה המאופיינת בהיררכיה קפדנית – נכון יהיה לעצב מרחבי עבודה מופרדים שיאפשרו לכל עובד להתרכז בעבודתו. מנגד, באם מדובר על חברה שמקדשת את תרבות השיתוף וההפריה ההדדית – עצבו את מרחבי העבודה תוך יצירתם של מספר מחיצות קטן ככל הניתן.

    המאמר הוא ע"י חברת Home Outfitters אדריכלות פנים

     

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *